نسخه چاپی   ارسال به ایمیل
با حضور خانم فرامرزیان، معاون وزیر ورزش و جوانان و استاندار سیستان و بلوچستان آئین کلنگ زنی همزمان دو پروژه آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان شهرستان ایرانشهر برگزار شد

عملیات اجرایی 2 پروژه آبرسانی در روستاهای شهرستان ایرانشهر با حضور خانم فرامرزیان، معاون وزیر ورزش و جوانان ،استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار بمپور و  جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، ریکی، مدير عامل آب و فاضلاب روستایی استان در آيين عمليات کلنگ زني طرح آبرساني اين شهرستان گفت :در پروژه غرب و شرق بمپور با 41 روستا،  به لحاظ حجم عملیات 117 کیلومتر خط انتقال و 450 کیلومتر عملیات شبکه توزیع آب اجرا شده است همچنین احداث 11300 متر مکعب مخرن، و حفر 10 حلقه چاه که 9 مورد آن در مدار می باشد بخشی از اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد.

ریکی ادامه داد: با اجرای  پروژه 14 روستایی غرب و شرق بمپور که امروز کلنگ زنی خواهد شد پروژه مذکور به اتمام خواهد رسید.وی افزود: بالغ بر 130 کیلومتر عملیات، اجرای این طرح  تکمیل خواهد شد .وی اعتبار این پروژه را 20 میلیارد تومان اعلام کرد.

ریکی اظهار داشت: شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی سالم در حوزه ایرانشهر 86.5 درصد و در حوزه بمپور 92 درصد می باشد که با اجرای طرح مذکور شاخص استان و همچنین شهرستان ارتقا پیدا خواهد کرد.

در ادامه رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به هفته اول تیرماه که به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است اشاره نمود و گفت: با صرفه جویی در مصرف آب میراث دار نسل های آینده باشیم و باید منابعی که در اختیار ما هست با استفاده درست آن را به نسل های بعد تقدیم کنیم.

در پایان استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در هرجای ایران به ویژه سیستان و بلوچستان که به گفته رئیس جمهور محترم، مهمترین و استراتژیک ترین استان کشور میباشد عقب ماندگی ها را باید جبران کنیم امید است با انجام این پروژه بخشی از مشکلات مردم کاهش و حق مردم این دیار با سرعت تمام محقق شود.

لازم به ذکر است همزمان با پروژه غرب و شرق بمپور، کلنگ زنی عملیات اجرایی خط انتقال و شبکه توزیع فاز یک مجتمع دامن شهرستان ایرانشهر نیز با اعتبار 42 میلیارد ریال  انجام شد.

در پایان ریکی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان قول تامین لباس و کفش ورزشکاران مقام دار منطقه را داد.

 

 

 

 

 

چهارشنبه 5 تیر 1398 شماره خبر: 207 منبع خبر: شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان
تعداد بازدیدها 386    
آدرس لینک خبر: http://www.abfars-b.ir/Portal/Channels/fa/cms_NewNews_Show/showdetail.aspx?modid=29943&newid=11593&PageId=undefined