نسخه چاپی   ارسال به ایمیل
تامین 450 میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح جامع آبرسانی به 47 روستای مجتمع منزلاب، شهزستان زاهدان

به گزارش  روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار استان، با حضو پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور،یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار پروژه آبرسانی به مجتمع 47 روستایی منزلاب شهرستان زاهدان کلنگ زنی شد.

 

در حاشیه این آئین پاکروح اظهار داشت: آبرسانی به 47 روستای مجتمع منزلاب  با جمعیت تحت پوشش 6045 نفر پیش بینی شده است.

پاکروح افزود: در سال جاری اعتبار قابل توجهی برای آبرسانی به روستاهای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است که مبلغی بالغ بر 240 میلیارد تومان نسبت به سال گذشته رشد دوبرابری داشته.

به منظور عملیاتی شدن پروژه های آبرسانی بیش از 2100 روستا در استان سیستان و بلوچستان  از محل منابع ملی و صندوق توسعه برنامه ریزی لازم انجام شده است.

وی گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده و حمایت نمایندگان مجلس در موضوع تامین منابع مالی صندوق توسعه ملی انشاالله بتوانیم در یک بازه 4 ساله تعداد زیادی از پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

در پایان معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور افزود:  جهت مرتفع کردن هرگونه مشکل در زمینه تامین منابع آب شرب با همت کلیه همکاران و به منظور ارتقاء شاخص بهره مندی در استان تمام تلاشمان را خواهیم کرد.

 

ریکی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: برای حفظ محیطی سالم، محرومیت زدایی و اشتغال به منظور فعالیت های تولیدی با توجه به پتانسیل کشاورزی و دامداری منطقه، با تامین 450 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی عملیات آبرسانی انجام خواهد شد. تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اهداف این طرح برای 1398 خانوار می باشد.

 

وی اظهار نمود منبع تامین آب در این پروژه شامل دو حلقه چاه در حاشیه شهر زاهدان می باشد.

 

ریکی ادامه داد: اجرای 112 کیلومتر خط انتقال آب، اجرای 117 کیلومتر شبکه توزیع آب،  احداث 16 باب مخزن بتنی زمینی به حجم 5500 مترمکعب و احداث 12 باب ایستگاه پمپاژ عملیات اجرایی طرح آبرسانی به مجتمع منزلاب می باشد.

 

شنبه 19 مرداد 1398 شماره خبر: 215 منبع خبر: شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان
تعداد بازدیدها 339    
آدرس لینک خبر: http://www.abfars-b.ir/Portal/Channels/fa/cms_NewNews_Show/showdetail.aspx?modid=29943&newid=11601&PageId=undefined