نسخه چاپی   ارسال به ایمیل
با حضور استاندار، طرح آبرسانی به مجتمع سفیدابه، شهرستان نیمروز کلنگ زنی شد.


به گزارش روابط عمومی  شرکت آبفار استان با حضور موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در سومین روز هفته دولت،  عملیات اجرایی تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی سالم به مجتمع سفیدابه، شهرستان نیمروز  کلنگ زنی شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این آئین با شاره به  منطقه سیستان به عنوان بزرگترین مجتمع آبرسانی روستایی کشور با 945 روستای تحت پوشش گفت: درحال حاضر 32 مجتمع در سطح استان در حال اجراست  که بزرگترین آن در شهرستان چابهار پایین دست سد زیردان با 261 روستا می باشد که در آینده نزدیک  به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: روستای سفیدآبه در سطح کشور به لحاظ موقعیت جغرافیایی  و مباحث ترانزیت از بندر چابهار به حوزه آسیای میانه  و مطالعات معدنی صورت گرفته از درجه اهمیت بالایی برخوردار بوده و امید است عملیات آبرسانی و بهره مندی مردم از آب شرب که یک نیاز حیاتی است  در حداقل زمانی انجام شود.

در ادامه  ریکی، مدیرعامل شرکت آبفار استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام دولت، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر در خصوص رشد شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی در مقایسه با قبل انقلاب و پس از انقلاب گفت: شاخص بهره مندی 7 درصدی در ابتدای انقلاب در حال حاضر به 63 درصد و تا پایان سال به 65 درصد و تا پایان دولت دوازدهم به 75 درصد خواهد رسید. همچنین در ابتدای انقلاب اسلامی تنها 119 روستا دارای سامانه آبرسانی بودند و این رقم به برکت انقلاب اسلامی به عددی بالغ بر 2019 روستا رسیده است.

وی در خصوص شهرستان نیمروز و پروژه مجتمع سفیدآبه گفت: از 116 روستای شهرستان نیمروز 109 روستا دارای سامانه آبرسانی می باشند و تلاش میکنیم در آینده  نزدیک و با استفاده از ظرفیت ها  مناطق باقیمانده را از آب آشامیدنی سالم بهره مند کنیم.

مدیرعامل آبفار استان افزود: با تامین 250000 میلیون ریال،   عملیات آبرسانی به مجتمع سفیدابه با جمعیت تحت پوشش  3665 نفر بر اساس آمار سال 95  و پیش بینی انجام شده  جمعیت افق طرح در سال 1425 به 8174 نفر  انجام خواهد شد.

ریگی در خصوص منبع تامین آب و احجام پروژه گفت: از 64 کیلومتر عملیات اجرایی، 35 کیلومتر طول خط انتقال و 29 کیلومتر اجرای  شبکه توزیع آب می باشد، دو حلقه چاه در30  کیلومتری روستای سفیدابه بعنوان منبع آب  در نظر گرفته شده است و در سال 1400 طرح آبرسانی به مجتمع سفیدابه به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل آبفار در پایان افزود: در بخش توسعه، شرکت آبفار سالانه 800 کیلومتر لوله گذاری صورت می گیرد و در بخش اصلاح و با توجه به اینکه 15000 کیلومتر شبکه داریم در سطح استان نیازمند تامین اعتبارلازم برای این امر مهم میباشد تا به درصد مورد نظر در بخش اصلاح نیز برسیم.

 

 

 

دوشنبه 4 شهریور 1398 شماره خبر: 222 منبع خبر: شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان
تعداد بازدیدها 494    
آدرس لینک خبر: http://www.abfars-b.ir/Portal/Channels/fa/cms_NewNews_Show/showdetail.aspx?modid=29943&newid=11609&PageId=undefined